çaçaron’19

 

Çaçaron; içimizdeki sanatsal kişiliği ortaya çıkarmak için oluşturulan bir kültür-sanat etkinliğidir. Eşsiz içeriği ile bir parçamızın kültür ve sanata ait olduğunu bizlere gösterir. Çaçaron,özellikle bizim gibi mühendis adaylarının ders ve sınav temposundan uzaklaşıp boş zamanımızı kültür ve sanatla harmanlayıp eğlendiğimiz bir yandan da düşünce şeklimizi geliştirdiğimiz etkinliğimizdir. Kültürel ve sosyal alanlarla iç içe olan etkinliğimizde bazı konu başlıkları altında alanında kendini ispatlamış başarılı kişiler arasından istekler doğrultusunda seçtiğimiz konukları öğrencilerle buluşturup bir söyleşi gerçekleştiriyoruz. Bu etkinlikle konukların verdikleri tavsiyelerden, anlattıkları deneyimlerinden ve düşünce yapılarından edindiğimiz bilgileri hayatlarımıza katarak ve çevremizdekilerle paylaşarak monoton hayat anlayışından çıkmayı hedefliyoruz.

 

İki günlük bir etkinlik olarak düzenlenecek olan Çaçaron’da ilk gün konsepti olarak Sosyal Bilimler başlığı altında Tarih, Edebiyat, Felsefe ve Bilim konularında oturumlar düzenleyeceğiz. Bu oturumlarla zihnimizin derinliklerinde engin bir yolculuğa çıkacağız ve düşünce denizinde kovamızı yeni fikir ve anlayışlarla dolduracağız.

İkinci gün ise oturumlarımızda Ses, Görsel ve Plastik konularında söyleşi yapacağız. Bu oturumlarla da ilgilendiğimiz alanlarda kişisel becerilerimizi geliştirmek adına yeni fikirler edineceğiz, konuklar ve bizler deneyimlerimizi aktarıp sohbet edeceğiz.

Bunlarında dışında etkinlik aralarında vakit geçirmek için çeşitli aktiviteler ile etkinliğimizi renklendireceğiz. Bu aktivitelerden bahsedecek olursak mini oyunlar ile öğrenciler arasındaki tatlı rekabeti ortaya çıkaracağız, müzik dinletisi ve çeşitli kısa film gösterimleri ile göze ve kulağa hitap edeceğiz ve ikramlarımız ile tatlı bir etkinlik sunacağız.