EPGİK Nedir?

1998’de Kurulduğundan Beri Tam Anlamıyla Bir Mühendislik Kulübü EPGİK

EPGİK, 1998’de kurulduğunda tam anlamıyla bir mühendislik kulübü olup sanayiden proje alıp geliştirme çalışmaları yaparken 2002’de yaşadığı revizyon neticesinde kariyer ve gelişim odaklı çalışan bir kulüp haline gelmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesinde faaliyetlerini sürdüren EPGİK, her yıl bünyesine kattığı yüzlerce üye ve 25 yıllık geçmişiyle Teknik Üniversite’nin en köklü, en aktif ve en başarılı kulüpleri arasında başı çeken kulüplerden biridir.

Bir mühendisin, mimarın boş yetişmemesi, sosyokültürel yapısının da gelişmesi için tiyatrolara, bienallere gidiyor ve İstanbul’un eşsiz tarihsel birikimini hissedebileceğimiz yerlere geziler düzenliyoruz. Arkadaşlığımızı pekiştirecek, üniversite hayatının tadını çıkarmamıza yardımcı olacak, kahvaltı, piknik gibi daha birçok etkinliğimizi de söylemeden geçemeyiz. Birbirimizi daha iyi tanıyarak, ekip ruhumuzu oluşturacak kaynaşmayı sağlayarak, bir olarak daha güzel işlere imza atıyoruz. Günün sonunda hep birlikte canlı kulüp odamızda buluşuyoruz. Bu güzel işleri yaparken ekip olarak çok eğleniyor, güzel vakit geçiriyor ve kişisel olarak da ekibe sağladığımız yarar sonucunda haklı bir gurur yaşıyoruz.

Mühendisliği, sosyalliği, kriz yönetimini, hata yaparak hata yapmamayı öğreten, Gümüşsuyu’nun aile ortamını pekiştiren kulübümüze, EPGİK’e sizleri bekliyoruz…

Ne yapıyoruz?

Kulüpçe eğleniyoruz neden sen de katılmıyorsun? :))

EPGİK olarak üniversite öğrencilerini iş dünyasına hazırlamak için ülkemizin ve dünyanın ileri gelen şirketleriyle öğrencileri bir araya getirerek, gerek merak ettikleri konuları sormaları gerekse şirketlerdeki olanakları bizzat şirketin ağzından dinleyerek öğrenmeleri için ekipçe çalışıyoruz.

Vizyonumuz

Öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunabilecek çalışmalarda yer alıp bu çalışmalarda 20 yılı aşkın tecrübe ve birikimimizi konuşturabilmek.

Misyonumuz

Senede yapılan 3 büyük etkinliğin yanı sıra birçok sosyal, kültürel ve mesleki aktivitelerimizi ve mevsimlik çıkan Ortabahçe dergimizi birçok kişinin keyifle takip ettiği, tamamı öğrencilerden oluşan bir oluşum olmamız.

Tarihçemiz

EPGİK, 1998’de kurulduğunda tam anlamıyla bir mühendislik kulübü olup sanayiden proje alıp geliştirme çalışmaları yaparken 2002’de yaşadığı revizyon neticesinde kariyer ve gelişim odaklı çalışan bir kulüp haline gelmiştir.

Etkinliklerimiz

EPGİK olarak düzenlediğimiz etkinlikler arasında “Makinistanbul” başı çeker. Türkiye’nin en büyük makine mühendisliği öğrenci zirvesi olma özelliğine sahip olan Makinistanbul’da, Türkiye’nin dört bir yanından gelen şirket temsilcileri ile paneller, tea-talk’lar, case-study’ler mülakat simülasyonları ve çok daha fazlası gerçekleşir.
Öğrenciler bir yandan şirket temsilcileri ile tanışıp kendi ağlarını genişletirken bir yandan da gelecekte onları nelerin beklediğine dair bir fikre sahip olurlar.

ÇA-ÇA-RON öğrencilerin yoğun ders ve sınav atmosferinden kurtularak mola vermesini sağlayan bir kültür sanat etkinliğidir. Ülke çapında tanınan birçok ünlüyü konuk ettiğimiz söyleşileri, sanat yarışmalarını ve diğer interaktif etkinlikleri bünyesinde barındırır.

Management and Engineering Day, yani kısaca MED, çeşitli sektörlerin yöneticilerini öğrencilerle bir araya getirerek öğrencilerin bu sektörleri yakından tanımasını sağlar. Bu etkinlik sadece makine mühendisliği öğrencilerine değil tüm İTÜ öğrencilerine hitap eder.

Bizimkilerle tanışmaya ne dersin?

Kulübümüzde yer almak ister misiniz?