EPGİK, 2002 yılında yaşadığı değişim ardından hayatının temellerini okul sıralarındayken atmak isteyenlerin taleplerine yönelik olarak sektöründe öncü firmalarla öğrencileri buluşturacak çalışmalar yürütme kararı almıştır. Bu bağlamda kulübümüz, ilki 2006 yılında olmak üzere ‘’Kariyer Günleri ’’ adı altında bir organizasyon düzenlemeye başlamıştır.

  2010 yılında teknik bir yön kazanarak ‘’Ulusal Makine Mühendislik Öğrenci Zirvesi ’’ halini alan etkinlik, takip eden yılda markalaşmaya gidilerek ‘’Makinistanbul’’ ismiyle anılmaya başlanıp, bugün Türkiye çapındaki en büyük makine mühendisliği öğrenci zirvesi konumuna gelmiştir.

 

 

 

 

k
DSCF2332

 

  Bugüne kadar şirketlere seminerler, paneller ve standlar ile Teknik Üniversite öğrencilerine ulaşma imkanı tanıyan Makinistanbul, yeni dönemde katılımcı şirketlere marka değerlerini tanıtmanın yanında; İTÜ bünyesindeki öğrencilerle daha yakından ilişki kurabilme, öğrencilerin teknik becerilerini birebir görebilme şansı sunan mühendislik yarışması, case study ve mühendislik simülasyonlarını düzenleme fırsatı tanıyarak daha aktif, daha canlı bir formata bürünüp, taraflar arasındaki ilişkiyi daha sağlam temellere dayandırarak kurar. 

 

  Üç gün süren Makinistanbul temellerini destekleyici firmaların yöneticilerin konuşmaları ile özel olarak davet ettiğimiz kişilerin katıldığı seminerler, paneller, workshoplar, staj mülakatları, ürün simülasyonları, sertifikalı eğitimler oluşturmakta. Aynı zamanda katılımcı firmalara etkinlik alanında stant açma imkanı tanınarak öğrenciler ve profesyonellerin bir araya gelmesi sağlanmakta. Bu stantlar öğrenciler için kariyer hedefleri hakkında profesyonellerden bilgi alabilecekleri samimi ve sıcak ortamı bulma imkanı anlamına gelirken; şirketler için de taze mühendislere, potansiyel çalışma arkadaşlarına yapılabilecek en etkin reklam olarak görülebilir.

l